1700-72-00-72
גמל בניהול אישי (IRA)

IRA -  Individual Retirement Account
 

בינואר 2010 אישר משרד האוצר הפעלת קופת גמל אישית (IRA), כמו בארה"ב ובריטניה, אשר מאפשרת ניהול אישי של קרן השתלמות וקופת גמל ליחידים וקופת פיצויים מרכזית לחברות.

קופת גמל אישית היא מוצר פנסיוני אשר מצליח מאוד בעולם המערבי וחולש על מעל 40% בשוק הגמל האמריקאי ומעל-35% בשוק הבריטי.
יוונט אינווסט מציעה ללקוחותיה לנהל קופת גמל מותאמת אישית IRA המאפשרת חופש פעולה מוחלט לחוסך בקבלת החלטות הקשורות בניהול ההשקעות, בתחומי הגמל וקרנות ההשתלמות.

ה-IRA שומר על הוותק, הזכויות וההטבות הניתנות בקופת הגמל ובקרן ההשתלמות ומאפשר לנהל אותן באמצעות מנהל תיקים, תוך התחשבות ברמת הסיכון שהוגדרה על-ידי החוסך מראש, טווח ההשקעה שלו וביצוע ניהול סיכונים כולל.

בקופות הגמל המסלוליות, שם נמצא רוב כספי הציבור כיום, אין הבחנה בין חוסך א' לחוסך ב' מבחינת הצרכים האישיים של כל אחד מהם. במצב כיום אין הבדל מבחינת תמהיל ההשקעות בקופה בין חוסך בן 60 לבין חוסך בן 30, בין רווק לנשוי עם ילדים. המחוקק נותן פיתרון לנושא זה בניהול האישי ומאפשר לבנות תיק גמל לפי צרכיו ומטרותיו האישיות של כל חוסך וחוסך.

מנהל התיקים עובד בצמוד ללקוח והינו נטול אינטרסים, בניגוד לקופות המסלוליות בהן העמימות סביב נושא קבלת החלטות ההשקעה היא זאת שנותנת את הטון בקניית מוצרים של אותו קונצרן כגון קרנות נאמנות, נכסים חיתומים וכו' ומייקרות את דמי הניהול האפקטיביים שנגבים מהלקוח.

קופות הגמל וקרנות ההשתלמות בניהול האישי מחזירות לחוסך את הכוח להחליט ממה יורכב תיק הגמל שלו.

לכתבות שונות בעיתונות בנושא IRA :


גלובס
פנסיה וגמל
ביזפורטל
דמרקר


 
 טבלת השוואה
 

 


 איך זה עובד?

על מנת לפתוח קופת גמל  בניהול אישי יש צורך בחברה אשר תשמש כצינור פנסיוני. יונט קופות גמל בע"מ מעניקה את הפלטפורמה החוקית והתפעולית לניהול הקופה ואין לה כל אישור לבצע כל פעולה בחשבון. הכסף של הלקוח יושב בחשבון אישי בבנק הבינלאומי על שם יונט קופות גמל בע"מ. במקביל חותם הלקוח על הסכם ניהול תיקים על מנת לתת ייפוי כוח למנהל ההשקעות (יונט אינווסט) לבצע לו את הפעולות בחשבון.
ניתן לנייד כספים מקופות גמל הוניות, מקופות מרכזיות לפיצויים ומקרנות השתלמות. להשלמת התהליך יש לחתום על שני טפסים:

טופס ניוד על מנת לנייד את קופת הגמל / קרן ההשתלמות.
הסכם ניהול תיקים על מנת שיונט אינווסט תנהל את תיק ההשקעות.


קופה מרכזית לפיצויים במסגרת קופת גמל אישית לחברות(IRA)

קופה מרכזית לפיצויים מיועדת למעסיקים לצורך צבירת כספי פיצויים לעובדים המיועדים לתשלומי הפיצויים של העובדים.
קופה מרכזית לפיצויים מאפשרת למעסיקים לחסוך עבור תשלום עתידי של פיצויי פיטורין, ליהנות מהטבות מס ולהבטיח את זכויות העובדים לפיצויי פיטורין בלי לפגוע בתזרים השוטף של העסק.
כאשר תגיע העת לשלם פיצויים לעובדים, יוכל המעביד למשוך מהקופה את הסכום המבוקש במהירות ובנוחות.
קופת מרכזית לפיצויים בניהול אישי(IRA) יוצרת שילוב מנצח בין האינטרסים של הלקוח לאינטרסים של יונט אינווסט(החברה המנהלת) ומאפשרת ללקוח ליהנות מכל העולמות בתחום ההשקעות.

תיקון לחוק הפנסיה
בתאריך ה- 1.1.2008 השתנו תנאי ההפקדות לקופות פיצויים מרכזיות ונקבע כי מתאריך זה לא ייפתחו עוד קופות פיצויים מרכזיות חדשות ולא יופקדו עוד כספים בגין עובדים חדשים לקופות הקיימות.
החל משנת 2011 לא יתאפשר לבצע הפקדות לקופות פיצויים מרכזיות כולל קופות קיימות וכלל החיסכון הפנסיוני יבוצע במסגרת אישית עבור כל עובד בנפרד.
קופות הפיצויים הקיימות ימשיכו להיות מושקעות במסגרת חוק הגמל עד מילוי כל זכויות העובדים הגלומים בהן ע"י המעסיק.


 

יונט אינווסט  טלפון - 1700-72-00-72   פקס - 0777-66-07-52 מייל: office@unetinvest.com בית גאון קומה 9, רחוב יחזקאל קויפמן 6, תל אביב 6801298